Антимікробне покриття для мікроскопа.

Бактерії є частиною нашого світу. Величезна кількість бактерій, грибків, вірусів знаходяться на людському тілі та навколишніх предметах. Більшість мікроорганізмів абсолютно нешкідливо. Однак у людей з ослабленою імунною системою вони можуть викликати важкі захворювання. На поверхні лабораторного та навчального мікроскопа може зберігатися, як умовно патогенна, так і патогенна мікрофлора.

Одна з провідних європейських компаній з розробки та виробництва різних типів мікроскопів представила нову технологію захисту від бактеріального забруднення. Головнім діючим елементом в покритті виступають іони срібла.

Представник компанії розповідає про переваги антибактеріального покриття для мікроскопів:

- Чому мікроби, грибки та інші мікроорганізми активно розмножуються на пластмасових поверхнях мікроскопа?

- Живильне середовище для мікроорганізмів служить вуглець, який є складовим елементом пластмас. Джерелом забруднення служить людина, що залишає на поверхні мікроскопа тонкий шар частинок епідермісу, слини і поту з різними мікроорганізмами. Також поширенню бактерій сприяють частинки пилу, які літають і осідають на мікроскоп в приміщенні. Якщо якісна очистка неможлива, то антимікробне покриття допомагає контролювати ріст мікроорганізмів.

- Чому іони срібла ефективні в боротьбі з мікробіологічними забрудненням?

- Знезаражувальний ефект срібла відомий досить давно. Ще в Давньому Римі для захисту від мікробів багатії використовували срібло. Срібло володіє високою активністю по відношенню грибків, одноклітинним і бактеріям. Однак у цього процесу є і побічний ефект - знебарвлення. Як можна компенсувати цей та інші недоліки? Для цього ми помістили частинки срібла в склокерамічну оболонку. Це дозволяє звільняти іони срібла при оптимальних умовах розмноження бактерій на мікроскопі - підвищена температура (температура тіла людини) і висока вологість. При цьому відбувається реакція позитивно заряджених частинок срібла з негативно зарядженими бактеріями. Це дестабілізує клітинну мембрану мікроорганізму, перешкоджає подальшому зростанню і розмноженню.

- Від яких патогенних мікроорганізмів захищає нове антимікробну покриття мікроскопа?

- Покриття захищає від широко спектра мікроорганізмів. У нашій дослідницькій лабораторії ми досліджуємо препарати на найбільш поширену патогенну флору. До неї відноситься золотистий стрептокок, який стійкий до більшості сучасних антибіотиків і становить велику небезпеку для пацієнтів з ослабленою імунною системою. Оптимальна температура для розмноження даного збудника становить 37 градусів. Також слід зазначити, кишкову бактерію і сальмонели, які можуть викликати серйозні кишкові ускладнення.

- Як ви перевіряєте ефективність антимікробної покриття для мікроскопів?

- Поверхня мікроскопа покривається тонким шаром рідини з розведеними бактеріями. При цьому створюються оптимальні умова для розмноження бактерій - температура близько 37 градусів і вологість не менше 90%. Через 24 години починається підрахунок кількості мікроорганізмів.

- Які результати отримані при використанні нового покриття для мікроскопа?

- На необробленому зразку ми виявили до 1 мільйона різних мікроорганізмів. На поверхнях мікроскопа із захисним покриттям ми знайшли лише невелика кількість мікроорганізмів, воно зменшилося на 90%.

- Як ви оцінюєте необхідність захисного покриття для навчальних мікроскопів?

- Студенти контактую з багатьма людьми і не тільки в університеті. При цьому мікроорганізми можуть дуже швидко поширюватися. Тому захисне покриття для деталей мікроскопа необхідно як для лабораторних, так і для навчальних мікроскопів.

Контактний телефон: (044) 272-19-23 | Зворотній зв'язок