Предметний столик мікроскопа. Частина 3.

Існує широкий спектр різноманітних препаратних столиків, які розроблені для спеціалізованих методів мікроскопії. Сюди входить препаратний столики, оснащені допоміжним обладнанням для маніпуляції зразком під час проведенням мікроскопічного дослідження; предметні столики, що обладнані вимірювальними системами, які дозволяють проводити вимірювання з назвичайною точністью - до мікрона. А також універсальні столики, що дозволяють досліджувати зразки під різним кутом зору тощо. Для формування загального уявлення, ми опишемо декілька зразків спеціалізованих предметних столиків мікроскопа.

Предметний столик інвертованого мікроскопа. Конструкція інвертованого мікроскопа значно різнитися від стандартного мікроскопа прохідного світла. Дані мікроскопи мають об'єктиви, які розташовані під столиком і використовують дещо іншу конфігурацію конденсора у висвітленні препаратів.

Столик інвертованого мікроскопа схожий за зовнішнім виглядом на предметний столик мікроскопа прохідного світла. Обидва столика оснащені коаскіальной рукояткою, яка дозволяє переміщати препарат по осі X і Y. Основна відмінність полягає в наявності втулки на препаратний столику інвертованого мікроскопа. Втулки, як правило, виготовляються з нержавіючої сталі і мають отвори різного діаметру для забезпечення вибірки різного розміру.

Наприклад. Для мікроскопічних досліджень культур різних мікроорганізмів, дослідник повинен сканувати цілі колонії мікроорганізмів на чашках Петрі та іншої лабораторної посуді і для цього підходять втулки з великим діаметром отвора. Металографічні зразки часто мають великі розміри і для їх дослідження використовують втулки зі спеціальним отвором. При дослідженні невеликих зразків зі втулками з отвором малого діаметра, використовують тримачі препарату. Столик інвертованого мікроскопа нерухомий, фокусування проводитися за допомогою переміщення бінокулярної насадки з об'єктивами мікроскопа вгору / вниз.

Спеціалізований предметний столик мікроскопа. Однією з найбільш поширених моделей спеціалізованого предметного столика є столики оснащені мікроманіпуляторами. Дана модифікація використовується, коли необхідно проводити маніпуляції під оптичним контролем: імплантації генетичного матеріалу в клітину, заплідненні яйцеклітини та інших дій на одиничній клітині.

Мікроманіпулятори кріпляться до столика мікроскопа за допомогою складної системи і, найчастіше, управляються гідравлічною системою з можливістю переміщення в трьох площинах.

Універсальний предметний столик мікроскопа. Дана модель столика, як правило, використовується на великих робочих відстанях і при дуже малих збільшеннях (від 5х до 20х) і застосовується в петрографії. Столик мікроскопа дає можливість спостерігати зразок під різними кутами і оснащується градуйованими шкалами по 4 осям.

Окрім того, існує цілий ряд спеціалізованих предметних столиків мікроскопів, які адаптовані до використання в вузькоспеціалізованої області або для певного завдання.

На фото: столик інвертованого мікроскопа Micros MC 300X Invert ERGO

Контактний телефон: (044) 272-19-23 | Зворотній зв'язок